X
 02.05.2016 Наука

Зошто луѓето имаат афери?

Голем дел од причината зошто луѓето имаат афери не е вишокот на сексуална „загреаност“, туку е поврзано со проблемите на блискост и оддалеченост. 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука