X
 10.05.2016 Култура

Како Русија го одбележа Денот на победата?

Русија го одбележа Денот на победата со едночасвона парада, на која воената опрема, вклучувајќи го и напредниот Армата тенк и „ICBM“ прошетаа низ плоштадот во Москва. Парадата заврши со слетување на неколку воени авиони - од хеликоптери до авиони бомбардери.

 

русија

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура