X
 13.05.2016 Економија

Технолошките компании кои нудат највисока плата

Во прилог на паричните бонуси, модерните канцеларии и флексибилноста за работа од дома, најголемите технолошки компании во Силиконската Долина се исто така познати по високите плати што им ги дава на своите вработени.

 

компанија

 

Во овој случај, секоја технолошка компанија која се појавува на листата нуди просечна заработка (за вработените со најмалку пет годишно работно искуство) од повеќе од 100.000 долари, а во некои случаи и повеќе од 120.000 долари.


Анализата е спроведена од ексклузивните податоци од „PayScale“, софтверска компанија за податоци. Ова се најдобрите технолошки компании според заработката на нејзините вработени.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија