X
 26.05.2016 Забава

Загатка: Дали можете да забележите каде се наоѓа краставичката на сликата?

Нова загатка која повторно го заобиколи интернетот.

 

загатка

 

Во оваа загатка вашата задача е да пронајдете краставичка на горната слика, која изгледа вака:

 

1


„Постојано заборавам каде ја нацртав. Бев навистина гладна до моментот кога завршив со цртежот“, вели илустраторот Сали-Ан Херон.

Дали можете да ја пронајдете? Доколку се откажувате, одете подолу за да откриете каде се наоѓа.

 

 

 

 

 

 


2

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава