X
 01.07.2020 Живот

Победниците на натпреварот „Креативни фотографии“ ќе ве однесат на патување низ целиот свет

Натпреварот „Креативни фотографии“ секоја година дава признание на оригиналноста, експериментирањето и имагинацијата во фотографијата. Наградите се поделени во 16 категории, кои се движат од мртва природа и свадби до апстрактно и експериментално.

Победниците и второпласираните на годинашното издание беа поделени во 16 категории, а нивните дела ќе бидат претставени во ноември на изложба во италијанскиот град Сиена. Во продолжение можете да ги видите победниците, а на официјалната веб-страница на натпреварот можете да ги видите сите фотографии.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Lonely Planet
Фото: Creative Photo Awards
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот