X
 12.06.2016 Образование

Анимации кои ќе ви помогнат подобро да ја сфатите математиката

Математиката не е за секој лесна. Постојат луѓе кои влегуваат во нејзината шема и добро им оди, меѓутоа за поголемиот дел од нас претставува вистински проблем. Но, оваа едноставна анимација може да ви помогне подобро да го сфатите целиот концепт на математиката.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование