X
 23.06.2016 Живот

Најбезбедните држави во случај на Трета светска војна

После низата терористички напади и се' поинтензивните конфликти на Блискиот исток во кои се вклучени речиси сите глобални сили, се' почеста тема е можноста да дојде до Трета светска војна.

 

земји


Тоа не значи дека конфликтот нема да ги зафати овие места, но шансите да се случи тоа се доста мали. 

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот