X
 06.07.2016 Култура

Актерите и историските личности кои ги играле


Актерите глумат дека се други луѓе. Тоа го прават актерите, но понекогаш тие не успеваат, а некогаш се генијални во својата изведба. Во чест на некои прекрасни изведби, „Bored panda“ состави листа од најдобрите претставувања на филм.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура