X
 16.07.2016 Наука

Едноставни научни експерименти кои можете да ги направите дома

Науката може да биде малку застрашувачка. Без разлика на најновите истражувања во квантната механика или органската хемија, понекогаш науката може да ви предизвика вртоглавица.

 

наука


Сепак, не ви се потребни 9 години на училиште или работење во високо-технолошка лабораторија за да играте со науката. Постојат голем број експерименти кои можете да ги направите дома. Ова се неколку од нив. 

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука