X
 31.07.2016 Живот

Можете ли да погодите што е слика, а што реален предмет?

Хауард Ли е британски уметник чии слики се толку реалистични што е невозможно да се разликуваат од вистинските предмети. Тестирајте се и проверете колку ќе погодите.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот