X
 18.08.2016 Образование

Најдобро дизајнираните градинки низ светот

Архитектите кои ги дизајнираат градинките се моќни луѓе - тие одлучуваат и влијаат врз тоа каков впечаток ќе добие едно дете за училиштето.

 

градинка


Најдобрите дизајни користат широко отворени простори и светли бои кои ги тераат децата да истражуваат.

Од елегантното меѓународно училиште Кенсингтон во Тајланд, до германската градинка Волфарсвајер во форма на мачка, ова се најдобрите градинки во светот.

 


ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование