X
 20.08.2016 Живот

Како изгледаат типичните домови низ светот?

Често пати гледаме прекрасни домови и ентериери во филмовите и магазините и се восхитуваме на дизајните на овие архитектонски ремек дела. Благодарение на масовните медиуми, сега имаме прилично добра идеја како изгледаат домовите на луѓето низ светот. Но, ретко сфаќаме дека она што го гледаме на екранот често се разликува од реалноста.

 

дом

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот