X
 03.09.2016 Живот

Како животните го гледаат светот

Поглед на светот низ очите на кучињата, мачките, птиците, мувите, змиите, ајкулите, рибите и стаорците.

Подготвил: А.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот