X
 06.09.2016 Технологија

Фејсбук трикови непознати за голем дел од вас

Фејсбук крие многу мали трикови кои можеби не ви се познати на сите вам. Видеото подолу открива некои од тие функции кои можеби не сте ги знаеле. Така на пример, дали сте знаеле дека текстот може да го свртите наопаку или да ја испратите вашата профилна фотографија како емот икона?
 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија