X
 11.10.2016 Живот

Еве како изгледа турбуленција на 915 метри височина

Еден од патниците на летот од Тасманија до Мелбурн објави снимка од авионот во моментот на силна турбуленција.Авионот во тој момент леташе на висина од околу 915 метри. Силните турбуленции биле резултат на силната бура која ја зафати Австралија.Wild winds, rain.. and now hail in the eastern suburbs #melbourneweather

A video posted by Peter Hitchener (@phitchener9) on

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот