X
 11.11.2016 Живот

Џорџ Р.Р. Мартин: „Убаво ви кажав дека доаѓа зимата“

1

 

Зимата конечно дојде и тоа не само во Вестерос туку и во Америка, вели писателот Џорџ Р.Р.Мартин.


Мартин на претседателските избори ѝ даде поддршка на Хилари Клинтон, па поради победата на Трамп со јавноста соопшти огорчен пост на социјалните мрежи.

„Трамп е најмалку квалификуваниот претседателски кандидат некогаш номиниран од некоја поголема партија. Во јануари ќе стане најлошиот претседател во американската историја и опасно нестабилен играч на светската сцена. Во текот на наредните четири години нашите проблеми ќе станат многу, многу полоши“, пишува Мартин.

За крај, славниот писател напиша: „Ви реков дека зимата доаѓа“.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот