X
 05.12.2016 Живот

Најпопуларен Инстаграм-лик за 2016 година

Социјалните мрежи им одат во прилог на популарните личности, затоа што така им се подостапни на обожавателите, а даваат и можност да се рангираат по популарност.

селена гомес


Оваа година Селена Гомес ги надмина дури и Кети Пери и Тејлор Свифт и се искачи на врвот на листата на најпопуларните корисници на социјалната мрежа Инстаграм.

Aмериканската актерка и пејачка е во листата на првите 10 најпопуларни Инстаграм ликови со осум најпопуларни постови.


A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

A photo posted by Taylor Swift (@taylorswift) on

Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот