X
 31.12.2015 Култура

Кажете среќна Нова година на 27 различни јазици

Без разлика дали го чекате поклопувањето на сказалките во Њујорк, Сиднеј, Берлин или на било кое место во светот, неизбежно е дека ќе кажете „Среќна Нова година“ на вашите најблиски и на вашите пријатели.

Како луѓето велат „Среќна Нова година“ на другите јазици? Доколку живеете во мултикултурен град или сте далеку од дома за време на прославата, еве како луѓето насекаде низ светот си ја честитаат.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура