X
 06.04.2016 Технологија

Најдобрите паметни телефони кои може да се купат во моментов


Барате нов телефон? Доколку го барате паметниот телефон на 2016-та година, имате избор од речиси 20 телефони кои се сметаат за најдобрите денес.

„Pocket-lint“ состави листа од 17 паметни телефони на годината кои ќе ви заштедат време кога ќе одите во потрага по нов телефон. Најдобрите телефони се одбрани во однос на цената, големината и карактеристиките, а на листата се наоѓаат сите оперативни системи, сите големини и секакви цени.

Листата на најдобри телефони најдете ја во галеријата, а повеќе за секој модел прочитајте овде.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија