X
 08.01.2017 Економија

Најбогатите инженери во светот

Доколку сакате да дознаете која е највисоко платената професија или која индустрија ќе ви донесе најмногу пари, тогаш сигурно откриете дека инженерството е на врвот на било која листа. Личностите подолу се доказ за тоа - сите тие се инженери кои и тоа како се богати.

 

1Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија