X
 06.08.2015 Живот

Ова го има само во Дубаи


Дали некогаш сте се прашувале како би изгледал град воден од малку екстремно богати и влијателни луѓе? Тогаш, веројатно не сте биле во Дубаи - фестивалот за луксуз и шопинг во светот. Во градот се наоѓа највисоката зграда, најголемиот базен, вештачки острови и многу странски државјани кои имаат богатства. Очекувано е да се гледаат невообичаени ситуации таму.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот