X
 02.02.2017 Уметност

Познатите уметници и нивните уметнички студија

За еден уметник, доброто студио е доста важно место. Иако креативните студија понекогаш може да изгледаат како несредена соба, токму овие се местата каде што се родиле најголемите уметнички дела. Погледнете во колекцијата од најголемите уметници и нивните интимни работни места - нивните студија.

studio

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност