X
 06.02.2017 Технологија

Виртуелно возење со хајперлуп

Она што започна како сон за брзо патување на Илон Маск, денес стана реалност во најмалку една земја.  Сега имате уникатна можност да видите како функционира Хајперлупот. Видеото е снимено за време на неодамнешниот Хајпер под натпревар. „SpaceX“ го промовира видеото како одлично виртуелно искуство и може да го проследи секој онлајн преку „YouTube“.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија