X
 10.02.2017 Живот

Најлудите реклами со фудбалските богови: Меси, Роналдо, Зидан...


Исечок од реклама со Марадона

Познато е дека фудбалските ѕвезди најчесто ги ангажираат за снимање на рекламни спотови и по правило, ти предизвикуват големо внимание:

1.    Луис Назарио да Лима Роналдо промовира доење


2.    Адебајор е цар на Адидас


3.    Меси има проблем4.    Кристијано Роналдо го чеша главата5.    Зидан и очилата6.    Марадона, никогаш полуд!

Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот