X
 07.04.2017 Образование

Како низ фотографии изгледаше отворениот ден на УКИМ?Универзитетот Кирил и Методиј вчера организираше отворен ден на кој идните студенти имаа можност да се запознаат со дејноста на оваа институција, како и со програмите кои ги нуди. Како и секоја година, и оваа година организацијата беше на високо ниво и настанот го посетија голем број на матуранти. На настанот присуствуваше и ректорот на УКИМ, Никола Јанкуловски.


ФОТО-ГАЛЕРИЈА
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование