X
 07.05.2017 Образование

Повеќе од 100 математички игри за основци и средношколци

igri

„XP Math“ е одлично место за онлајн математички игри за учениците во основно училиште и средно. Одделот за игри на оваа страница нуди игри од основите на аритметиката, алгебра, геометриј и многу други.

Исто така, постои опција за училница која ви овозможува да создадете профил и да ги следите поените на вашите ученици.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование