X
 23.05.2017 Живот

Неодоливи фотографии од портрети на новороденчиња

бебиња
Фото: Rebecca Colfax

Кога австралиската атлетичарка Ребека Колфакс ја заменила нејзината кариера за мајчинство, таа се потсетила на нејзината стара страст која ја чувствувала кон фотографијата. Инспирирана од убавината на скромните почетоци на животот на човекот, таа сега специјализира во создавање на портрети на новороденчиња, занает со кој се надева дека ќе зачува скапоцени семејни мемории.

„Фотографиите не се само профил на Фејсбук или Инстаграм пост - тие се доживотна меморија“, вели таа во врска со ефектот на социјалните медиуми врз животот на едно семејство. Погледнете некои од портретите на новороденчињата - прекрасни фотографии од објективот на нејзината камера.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот