X
 25.05.2017 Живот

Реакциите на светските илустратори на терористичкиот напад во Манчестер

Од терористичкиот напад врз канцелариите на сатиричниот магазин „Шарли Хебдо“ во 2015 година, реакциите на илустраторите станаа важно искажување на тага и надеж. После терористичкиот напад во Манчестер во понеделникот, неколку илустратори ја искажаа тагата и сочувството токму преку нивните цртежи.

„The Evening Standard“, Кристијан Адамс


„The Independent“, Брајан Адкок

„The Daily Telegraph“, Блоуер

We stand together with #Manchester

A post shared by The Telegraph (@telegraph) on


„The Daily Telegraph“, Ворен

„The Guardian“, Стив Бел

„The Times“, Питер Брукс

„Herald Scotland“, Стивен Камлеј

„Star Tribune“, Стив Сек

„De Standaard“, Лектр

„Boston Globe“, Ден Васерман

„Herald Sun“, Марк Најт

„Art and Humanity“, Каве Адел
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот