X
 22.06.2017 Култура

Што донесува најновиот трејлер на „Game of Thrones“?

„HBO“ го објави најновиот трејлер за седмата сезона на „Game of Thrones“ кој се фокусира на војната која се случува и војната која допрва доаѓа.

tron

Дојде зимата, а работите не изгледаат баш најдобро за луѓето од Вестерос, особено оној кој е доволно глупав да се бори против Денерис. Токму затоа, седмата сезона изгледа прилично фантастична за фановите.

Се чини дека трејлерот ги потврдува гласините за она што го слушаме цело време за оваа сезона, вклучувајќи ја и Денерис во нејзиниот дом Драгонстоун. Како што и стравувавме, Белите шетачи го прават нивниот опасен потег...

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура