X
 29.06.2017 Уметност

Победниците од натпреварот за најдобра iPhone фотографија за 2017 година

deca

Ако сте едни од оние луѓе кои мислат дека потребна е убава камера за да се направат прекрасни фотографии, размислете повторно. Победниците на натпреварот за најдобра iPhone фотографија за 2017 година се доказ дека камерата на телефонот е повеќе од доволна за да се создадат врвни фотографии.

На натпреварот учествуваат илјадници iPhone фотографи од 140 земји во неколку категории како што се портрет, апстракт и живот. Ова се победниците.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност