X
 17.08.2017

Туристички места што треба да ги избегнете ова лето

Во изминативе неколку недели беше забележан бран на анти-туристички протести кои избувнаа низ Европа, од Шпанија до Хрватска и пошироко. Како што локалните жители го искажуваат својот бес поради зголемувањето на трошоците за сместување и пренатрупаните улици, ова се местата што би требало да ги избегнувате ова лето.

ј
Фото:Flickr

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk