X
 23.08.2017 Технологија

„WhatsApp“ воведе новина што ќе израдува многумина!

newsw
Фото: Shutterstock

Од денес можете да го промените статусот во „WhatsApp“ согласно вашето моментално расположение. На него можете да постирате фотографии и видео клипови или да го претворите во некаков вид „SnapChat“- или целата работа можете да ја направите слична на „Facebook“.

Апликацијата за чет има нова верзија за „Android“  и „iOS“.

Како и до сега, можете да контролирате кој го гледа вашиот статус и да дознаете кој веќе го прегледал истиот, само со кликнување на иконата од дното на екранот.

Исто така, ако немате идеја како да започнете разговор,  можете да одговорите на статусите и со контакт, кои  можат да бидат и шарени.
Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија