X
 29.08.2017 Живот

Хјустон - Пред и после ураганот Харви

хјустон
Фото: Twitter

Ураганот Харви предизвика огромна штета во Хјустон, Тексас. Интензивниот дожд проследен со силен ветер го поплави Хјустон чии делови сега се половина метар под водата. Рокпорт, град во Тексас, се соочи со најмногу штета поради дождот и силниот ветер.

„Имавме чувство како да сем во некој филм. Не можев да поверувам дека ова е реално“, вели еден од жителите на Рокпорт.

Ураганот Харви најмногу го погоди источниот брег на Тексас. Како што објаснуваат од Националниот метеоролошки центар, овој тропски бран во регионот ќе донесе повеќе врнежи.

Во продолжение се фотографии од градот како изгледал пред и како изгледа после ураганот.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот