X
 12.10.2017 Живот

Како Јапонија ги тестира своите доктори?

Сите доктори се учени, но кога нашите животи буквално се наоѓаат во нивните раце, се јавува сомнеж во нивната спремност. Затоа, Централната болница „Курашики“ ги променила правилата и поставила нови предизвици за младите хирурзи. Еве како болницата ги тестира своите нови млади хирурзи и доктори.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот