X
 20.12.2018 Култура

Најочекуваните филмови за 2019 година

Веб-страницата „9gag“ состави листа со филмови што се најочекувани во новата 2019 година.

1. Glass2. Cold Pursuit3. The Lego Movie 24. How to Train Your Dragon: The Hidden World5. Captain Marvel6. Dumbo7. Pet Sematary8. Hellboy9. Avengers: Endgame10. Pokémon Detective Pikachu11. John Wick: Chapter 312. Aladdin13. Godzilla: King of the Monsters

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура