X
 26.10.2017 Кариера

Научете како да кодирате во „Javascript“

јава
Фото: Pixabay

Професијата во областа на кодирањето датира од 80-тите, кога луѓето што кодирале се сметале за „бубалици“ и „чудаци“. Но денес скоро секој знае да кодира. Доколку не знаете вие, сега е одлична можност да научите.

Понудата во продолжение ви овозможува 10 курса за „JavaScript“ и 300 лекции што ќе ве научат како да станете професионален кодер со „JavaScript. Со помош на овој курс за брзо време ќе научите да создадете платформа за веб и за мобилен телефон.

Овој курс обично би чинел над 1.000 евра, но сега можете да го добиете по која цена сакате.

Пријавете се ТУКА
Останати курсеви кои ви нудат заработувачка и напредување во кариерата:

Земајте висока плата! Тренинг за кодирање и пристап до над 3.000 курсеви

Инвестирањето во криптовалути ќе ве збогати - еве како!

Со оваа професија може да заработите и до 120.000 долари годишно. Пријавете се на курсот!

За 790 денари може да научите да правите „iOS“ апликации

Може да почнете кариера во кодирање без диплома - еве како!

Заработувајте до 1,000 долари месечно од дома

Станете легитимен фотограф за помалку од 1.500 денари

Одлични курсеви за дигитален маркетинг во сите негови форми за помалку од 800 денари

Целосен водич за сертификат за „Cisco CCNA 200-125“ за помалку од 600 денари

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Кариера