X
 23.10.2017 Кариера

Станете легитимен фотограф за помалку од 1.500 денари

фотограф
Фото: Getty Images

Фотографијата не е само хоби. За многу луѓе ова е одлична можност за заработка и доста креативна кариера. Што, освен талентот, им помага на луѓето да успеат во оваа конкурентна индустрија?

Најпрво, правилната алатка. Потоа е знаењето како правилно да се користи, а тука е и користењето на алатки како „Фотошоп“, „ИнДизајн“, „Илустратор“ и „Лајтрум“.

Доколку сакате професионално да почнете да се занимавате со фотографирање, тогаш добро би било да почнете да го следите курсот во кој се вклучени 10 лекции.

Најдоброто? Имате опција да ги земете лекциите или во живо или репризите ако сакате да работите според сопствениот распоред. Обично пакет од 4 курса е повеќе од 80.000 денари, меѓутоа, сега го добивате за само 1.500 денари.

Пријавете се тука

Останати курсеви кои ви нудат заработувачка и напредување во кариерата:

Земајте висока плата! Тренинг за кодирање и пристап до над 3.000 курсеви

Инвестирањето во криптовалути ќе ве збогати - еве како!

Со оваа професија може да заработите и до 120.000 долари годишно. Пријавете се на курсот!

За 790 денари може да научите да правите „iOS“ апликации

Може да почнете кариера во кодирање без диплома - еве како!

Заработувајте до 1,000 долари месечно од дома
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Кариера