X
 21.11.2017 Технологија

Новиот футуристички кампус на „Епл“ во Калифорнија

Новото седиште наречено „Епл парк“ е футуристички кампус што се протега на 70 хектари, со капацитет за 12.000 луѓе.

kampus
Фото: Reuters

Се наоѓа во Купертино, во срцето на Силиконската долина и личи на вселенски брод во природа. Комплетниот комплекс се снабдува со сончева енергија и има повеќе од 9.000 дрвја.ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија