X
 05.09.2015 Технологија

Прошетка низ кристалниот универзум

Преку инсталирање на LED во три-димензионален простор, возможно е да се создаде интерактивно 3D уметничко дело кое се движи. Користејќи „Interactive 4D Vision“, тимот од „teamLab“ создаде неверојатен Кристален Универзум - интерактивна уметничка инсталација која се состои од навидум бескраен број на светлосни честички поставени во три-димензионален простор.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија