X
 28.07.2017 Забава

Како да направите вашиот град да изгледа поубаво?

Американскиот уметник Том Боб шета низ улиците на Њујорк и го претвора градот во вистинска уметност.

umetnost
Фото: Tom Bob

Користејќи уличен „мебел“, како што се столбовите или електричните терминали, Том создава шарени и интересни парчиња кои комуницираат со нивната околина. Така, Том го прави градот многу посреќно место за секого.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава