X
 01.05.2015 Забава

Како би изгледала "Game of thrones" доколку би била стрип

Јапонија е добро позната земја на „Мангата“. Всушност, Јапонците се луди по овие стрипови, па поради тоа стриповите се доживуваат како еден вид култ во оваа земја.

 

манга


Затоа тие се потрудија најгледаната серија на HBO „Game of thrones“ да ја претворат во Манга стрип кој и тоа како изгледа подобро од самата серија.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава