X
 11.12.2017 Забава

Најмногубројните преземања од „Гугл плеј“ за 2017 година

„Гугл“ ја објави листата со најсимнуваните материјали на „Гугл плеј“ за 2017 година. Вклучени се апликации, игри, песни, филмови, ТВ-серии, книги:


Апликации:

•    „FaceApp“
•    „What The Forecast?!!“
•    „Boomerang (Beta)“
•    „TopBuzz Video: Viral Videos, Funny GIFs &TV shows“
•    „Yarn – Chat Fiction“

Игри:

•    „Super Mario Run“
•    „Bubble Witch Saga“
•    „Magic Tiles 3“
•    „CATS: Crash Arena Turbo Stars“
•    „Ballz“

Песни:

•    „HUMBLE. by Kendrick Lamar“
•    „Shape of You by Ed Sheeran“
•    „DNA. by Kendrick Lamar“
•    „Mask Off by Future“
•    „Body Like A Back Road by Sam Hunt“

Филмови:

•    „Moana“
•    „Rogue One: A Star Wars Story“
•    „Wonder Woman (2017)“
•    „Guardians of the Galaxy Vol. 2“
•    „Doctor Strange“

ТВ-серии:

•    „Game of Thrones“
•    „Rick and Morty“
•    „The Walking Dead“
•    „The Big Bang Theory“
•    „Doctor Who“

Книги:

•    „The Subtle Art of Not Giving a F*ck by Mark Manson“
•    „It by Stephen King“
•    „The Battlemage by Taran Matharu“
•    „Thirteen Reasons Why by Jay Asher“
•    „Ready Player One by Ernest Cline“

Нема некои посебни изненадувања и на „Гугл плеј“ како и на листата на „Епл“. Се очекуваше „Супер Марио“ да биде најпопуларна игра, а што се однесува до песните, секако дека се очекуваше да се најдат имињата на Ед Ширан и Кендрик Ламар. Нема изненадување и кај серијата „Игра на тронови“, која несомнено е најпопуларна во изминатите неколку години.
Подготвил: М.П.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава