X
 14.01.2018 Забава

Најдобриот актер на сите времиња

Ѕвездата на филмот „Форест Гамп“, Том Хенкс, го освои најголемиот број гласови во анкетата на познатата дигитална медиумска куќа „Ранкер“ од Лос Анџелес.

фото извор: Variety

За Хенкс гласале 1,1 милион корисници.

Преостанатиот дел од листата на најдобри актери на сите времиња изгледа вака:

1. Том Хенкс
2. Бет Дејвис
3. Марлон Брандо
4. Џејмс Стјуарт
5. Кетрин Хепберн
6. Роберт де Ниро
7. Џек Николсон
8. Морган Фриман
9. Ентони Хопкинс
10. Дастин Хофман
Подготвил: М.П.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава