X
 11.12.2017 Култура

Официјално: Ова се најдосадните филмови некогаш снимени

film

Британците побарале од водечките филмски критичари да направат листа со најдосадните филмови што некогаш ги гледале, а на оваа листа додале гласови од уште 2.000 граѓани. Резултатот е во продолжение.

1 „50 нијанси сиво“ (2015)
2. „Вештицата од Блер“ (1999)
3. „Војна на ѕвездите Епизода I: Фантомска закана (1999)
4. „Планината Броукбек“ (2005)
5. „Трансформери“ (2007)
6. „Поштар“ (1997)
7. „Уметник“ (2011)
8. „Австралија“ (2008)
9. „Небо со боја на ванила“ (2001)
10. „Седум години на Тибет“ (1997)
11. „Бетмен и Робин“ (1997)
12. „2001: Одисеја во вселената“ (1968)
13. „Матрикс 3“ (2003)
14. „Шоу-девојки“ (1995)
15. „Далечен хоризонт“ (1992)
16. „Дрвото на животот“ (2011)
17. „Ноа“ (2014)
18. „Запознајте го Џо Блек“ (1998)
19. „Линколн“ (2012)
20. „Клеопатра“ (1963)
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура