X
 17.04.2019 Живот

Коментар: Имало или немало „Момо“ и „Син кит“, децата ни се самоповредуваат. Реалноста нѐ гризе!

Сешто ќе се изначитате кога ќе почнете да пребарувате за игрите на предизвици „Момо“ и „Син кит“, кои наводно ги провоцираат децата да се самоповредуваат, да повредуваат други, па дури и ги тераат на самоубиство...

Продолжението на коментарот на Наташа Бошковска-Златкова, уредник на Деца.мк, прочитајте го на ОВОЈ ЛИНК
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот