X
 17.05.2019 Живот

За полуматура се трошат и по 500 евра зашто се случува „еднаш во животот“

Ова е период од годината кога се во тек подготовките за прослава на полуматурата. Колкави се трошоците на семејствата за овој повод? Секој главно се однесува според желбите и можностите. Некои родители и деца се поскромни, па не трошат многу пари за подготовка, но има и родители кои не штедат кога се работи за прослава од ваков вид. Во што се претвораат полуматурските забави коментираат наставници, психолози, родители...

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот