X
 21.02.2018 Култура

Мајките се суперхерои

раѓање
Фото: Birth Becomes Her

Раѓањето е неверојатно убав дел од животот за кој треба да се зборува и кој треба да се прославува. Натпреварот „Пораѓај“ го охрабрува овој чин и ги прославува најимпресивните фотографии од мајките што се пораѓаат.

Натпреварот добил над 1.000 фотографии од целиот свет, а учесниците се натпреварувале во пет категории: мајчинство, породување, раѓање, постнатално и доење. Победниците беа избрани од интернационално жири, додека публиката учествуваше во категоријата избор од публиката. Ова се победничките фотографии.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура