X
 18.08.2019 Живот

Фотографи од целиот свет преку фотографии покажуваат што значи љубовта за нив

Љубовта е комплексен сет на емоции и верувања, интензивно чувство на длабока наклонетост и сила на природата што може да се најде насекаде. Тоа е едно од најсилните чувства што некогаш сме ги почувствувале: љубовта значи да се биде длабоко посветен и поврзан со некого или нешто. Семејство, пријатели, љубовници, миленичиња - љубовта е врска што ја делат две лица.

Кога станува збор за дефинирање на она што значи љубов, секој од нас може да има сопствена дефиниција. Овие фотографи ги споделија своите уникатни гледишта во врска со љубовта и се избрани како финалисти меѓу повеќе од 15.093 пријави во фотонатпреварот #Love2019 организиран од „АГОРА имиџис“, бесплатна апликација за фотографии што ги доделува најголемите светски награди на глобални натпревари уште од 2017 година.

Секој може да гласа за својата омилена фотографија преку апликацијата и да му помогне на судијата да одлучи кој ќе биде победникот. Победникот ќе биде објавен на 12 септември 2019 година.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот