X
 18.08.2022 Забава

Оглас го насмеа регионот: факултет бара помошник на помошникот

Деновиве на социјалните мрежи се споделува необичен оглас за работно место на Педагошкиот факултет при Универзитетот во Бихаќ, Босна и Херцеговина.

Огласот бил објавен на „Фејсбук“ од страна на службата за вработување во Унско-санскиот кантон.

Како што може да се види, факултетот бара „помошник на помошникот“ кој ќе работи на определено работно време. Очекувано, на објавата има многу коментари.


Извор: Moj faks
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава