X
 18.09.2017 Живот

Како да се спасат натопените и оштетени книги?

Во продолжение можете да видите визуелен пример од библиотеката на Универзитетот во Сиракуза, со луѓе што знаат повеќе за грижата за книгите и можат да ве поучат како да си ги спасите книгите. Видеото содржи серија совети кои нудат акциски план за следниот пат кога хартијата и водата ќе се сретнат.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот